Blog

Jak stworzyć strategię szkoleniową odpowiadającą na realne wyzwania, przed którymi stoi firma IT? - Aleksandra Grzybowska

Od praktyków - dla praktyków
Nie każda firma może pozwolić sobie na zatrudnienie Specjalisty ds. szkoleń i rozwoju.
Szczęśliwie nie oznacza to jednak, że w takiej organizacji nikt nie opiekuje zagadnień związanych z budowaniem kompetencji naszej kadry.

Trafiło na Ciebie? A może wraz z Zarządem lub dedykowaną grupą projektową stoicie przed wyzwaniem zaplanowania portfolio treningów?

Trafiliście w dobre miejsce. I choć głęboko wierzę w to, że to pracownik wraz z towarzyszącym mu liderem odpowiadają za budowanie przestrzeni do rozwoju, sugerowanie obszarów i form nabywania nowych kompetencji, to wiem, że każdy potrzebuje sparring partnera aby podjąć najlepsze możliwe decyzje, a z curriculum oferowanych na rynku warsztatów i szkoleń powinno zapoznać się minimum kilka osób z firmy zanim podejmiecie decyzję o zakupie takiego narzędzia.

Kurs L&D można potraktować jako zaproszenie do zapoznania się z ogromnym obszarem szkoleń, ale także jako pigułkę wiedzy, dzięki której dowiesz się:

  • jakie formy i formaty uczenia się są dostępne na rynku;
  • dlaczego w nowoczesnej organizacji warto pochylić się nad metodami typu 'blended learning';
  • jak zabrać się za planowanie planu szkoleń dla organizacji, dywizji czy zespołu;
  • i wreszcie co zrobić i gdzie szukać gdy budżetu mało…

Przez lata prowadzenia tego kursu udało mi się zarazić miłością do budowania organizacji uczącej się wielu studentów i studentek. Część z Nich, już jako absolwenci, realizuje się teraz jako konsultanci L&D czy liderzy zespołów pracujących nad strategią szkoleniową firm.

Z drugiej strony, tym którzy pracowali już w branży edukacyjnej, pokazałam jak wygląda perspektywa firmy, która usługi szkoleniowe chce nabyć. Zakładając kapelusz HR Business Partnera na pewno myślisz inaczej, niż szkoleniowiec. Masz wokół siebie cele strategiczne firmy, zarząd, budżet, liderów i wreszcie pracowników głodnych wiedzy i nowych umiejętności.

Zapraszam na zajęcia, na których wspólnie wypracujemy strategię szkoleniową (i nie tylko) odpowiadającą na realne wyzwania, przed którymi stoi firma IT - stworzymy symulację procesu diagnozy, planowania i w końcu realizacji proponowanych przez nas działań.

Do zobaczenia!

Aleksandra Grzybowska
Regional People Partnering Manager | Ocado
Prowadząca kurs "Learning and Development. Szkolenia i rozwój zawodowy"